Refinantseerimine tähendab teisisõnu kallima laenu või laenude koondamist ühe uue ja soodsama laenu alla sinu jaoks parematel tingimustel. Refinantseerimise all mõistavad laenuandjad erinevaid laenutooteid nagu tagatisega laenu refinantseerimine või tagatiseta laenu refinantseerimine.

Vajadus refinantseerida mitmeid erineval otstarbel võetud laene nagu kiirlaen või tarbimislaen, liising, järelmaks või eluasemelaen tekib siis, kui mitmete erinevate laenude tagasimaksmine muutub sulle kui laenuvõtjale keerukaks ja on oht, et võib tekkida makseraskusi või koguni maksehäireid.

Refinantseerimise ehk erinevate laenude ühe laenu alla koondamise mõte on pakkuda sulle paremaid tingimusi laenu perioodi, kuumakse, intressi kui ka laenu kulukuse kohapealt. Seega aitab laenu refinantseerimine ennetada makseraskusi või võlgade tekkimist ja tõenäoliselt kergendab sinu rahalist olukorda, andes sulle suuremad võimalused jooksvateks kuludeks, aga siin on positiivseid külgi veelgi.

Refinantseerimine muudab mugavamaks ka laenu tasumise. Kui varasema mitme laenu (sh kiirlaen, tarbimislaen, liising ja eluasemelaen) puhul pidid sa igakuiselt tasuma erinevaid summasid mitmele laenuandjale, siis nüüd on sul üks refinantseeritud laen, mida tasuda ühele laenuandjale ühe maksena kord kuus.

Laenu refinantseerimist kinnisvara tagatisel on mõttekas taotleda siis kui soovid näiteks oma eluaseme laenu refinantseerida. Võib-olla oled võtnud eluasemelaenu mõnda aega tagasi, kuid täna näib sulle, et laenude intressid on muutunud soodsamaks. Võimalik ka, et sa soovid hoopis soodsamat kuumakset. Tõenäoliselt on aja jooksul muutunud-kasvanud ka tagatiseks seatava kinnisvara hind või on sul tekkinud uus kinnisvara, mida refinantseeritava laenu tagatiseks seada. Siin ongi mõtlemise koht: kas tasuks oma eluasemelaen refinantseerimise eesmärgil ringi vaadata ja taotleda paremaid tingimusi. Tule ja pea nõu Ehital Krediit laenuhalduriga.

Teatud juhtudel on sul võimalik saada ka tagatiseta laenu refinantseerimist. Siinkohal on laenuandja kindel soov, et sul oleks piisava suurusega püsiv sissetulek ning et sa oleksid oma muude kohustuste kõrvalt võimeline tasuma igakuiselt laenumakset. Ka tagatiseta laenu saab refinantseerida pikema perioodi peale, et kuumakse oleks väiksem ja maksekohustused ei moodustaks üle poole igakuisest sissetulekust. Uuri kindlasti erinevaid laenutooteid ja nende kulukust. Tagatiseta refinantseerimislaen ei pruugi ilmtingimata olla sulle kõrgema intressiga. Võib-olla saad paluda oma laenu refinantseerimiseks käendust ehk siis leida laenu käendaja(d). Refinantseerimisega saad oma kiir- või kodulaenu, liisingu või järelmaksukohustusi koondada ühe laenu alla, mis muudab sinu rahalise olukorra stabiilsemaks.

Refinantseerimine muudab tõenäoliselt ka sinu seniste laenudega kaasnenud kulud soodsamaks. Võta aega ja süvene oma laenudega seotud lisakuludesse – kui suur on igakuine intress, laenuga seotud muud kulud, näiteks kindlustus, lepingutasu ja vaata, mida erinevad laenud sulle kokkuvõttes maksma lähevad. Juhul kui otsustad refinantseerimise kasuks, pöördu Ehital Krediit laenuhalduri poole. Arutame, kuidas sulle kõige taskukohasemad ja soodsamad tingimused luua ja milline oleks just sulle sobiv uus laenumakse. Ühe laenuga, mis on sulle jõukohane ja mida suudad korrektselt tagasi maksta, kasvab ka sinu krediidivõimekus teiste finantsasutuste silmis.