Krediit ehk laen on võlgu antud raha, mille kohaselt laenuandja annab raha laenusaajale. Krediit on paindlik viis tasuda ostetavate asjade eest ühekorraga, võimaldades soovitud ese või kinnisvara välja osta ning tasuda seejärel kogu laenusumma krediidiasutusele pikema perioodi vältel igakuiste maksete kaupa.

Krediidi kaudu tekib laenusaajal (deebitoril) kohustus laenuandjale (kreeditorile) maksta raha kokkulepitud tähtajaks tagasi, tasudes sellelt intressi. See on tasu laenuandjale krediidi ehk laenu andmise eest. Krediidi intressimäär on enamasti laenulepingus kokku lepitud. EHITAL KREDIIT pakub laenu väga soodsa intressiga, kuna meie ettevõttel on pikaajaline  krediidivõimekus.

Krediiti võib vajada nii eraisik kui ka ettevõte. EHITAL KREDIIT pakub eluaseme- või kodulaenu, millega saab osta ja ehitada kodu, tasuda suurema ostu, näiteks auto eest, finantseerida õpingu- või ravikulusid. Ettevõtted ehk juriidilised isikud võivad vajada krediiti oma majandustegevuse laiendamiseks, investeerimiseks või tootmisseadmete soetamiseks.

Krediidi saamiseks sõlmime oma kliendiga lepingu, mille kohaselt laenuandja kohustub andma raha krediidisaajale − isikule või ettevõttele teatud tingimustel. Laenule seatakse tagatis. EHITAL KREDIIT pakub krediiti kinnisvara tagatisel, mille puhul krediidi kasutamiseks piiranguid ei seata.

Krediiti võib anda pikemaks või lühemaks perioodiks. Milline laenuperiood oleks just soovitava krediidi puhul parim, selgub juba EHITAL KREDIIT laenunõustajaga konsulteerides. Meie ettevõttes on krediidi tähtaeg alates 6 kuust kuni 20 aastani. Pakume kiireid, paindlikke ja professionaalseid krediidilahendusi nii eraisikutele kui ka juriidilistele isikutele. Krediiti võivad taotleda kõik Eesti kodanikud, Eesti Vabariigis alaliselt elavad eraisikud ning Eestis registreeritud ettevõtted.

EHITAL KREDIIT järgib krediidiandmisel Eesti seadusi, häid tavasid ja vastutustundliku laenamise põhimõtet. Meie põhimõte krediidi andmisel on pakkuda rahaliste kohustuste võtmisel parimaid lahendusi, olles seejuures paindlik ja arvutada oma klientide jaoks välja mõistlik laenukoormus.

Meie krediidiportfelli kuuluvad kinnisvaralaen, hüpoteeklaen, kodulaen, eluasemelaen ja laenude refinantseerimine. Pakume häid krediidivõimalusi ka startivatele ettevõtetele, sest äri alustamise protsessis on investeeringud firma arendamise vältimatu osa.

EHITAL KREDIIT pakub laene soodsama intressiga kui enamik krediidiandjaid. Meie ettevõttes on krediidi saamine lihtsam ja asjaajamine võtab vähem aega. Täida laenutaotlus ja saadame sulle laenupakkumise ühe päeva jooksul. Pakume igale kliendile personaalset krediidilahendust ja paindlikke tingimusi.

Eesti laenuturul on arvukalt erinevaid laenuvõimalusi. Sissetulekute kasvades on ka laenuvõtjate arv suurenenud. Finantsteenuseid ehk laenu pakutakse nii ettevõtetele kui ka eraisikutele, konkurents on suur, kuid laenutingimused ja laenu intressid on väga erinevad. Kui sa mõtled, kas võtta laenu, siis pead teadma, et laen on finantskohustus. Sellepärast mõtle oma laenusoovi üle hoolikalt järele. Võib-olla on sul praegu hea sissetulek, aga majanduse olukord võib muutuda ja siis on sul uue olukorraga keeruline kohaneda. Ehital Krediit pakub sulle laenu palju parematel tingimustel ja soodsama intressiga kui teised pakkujad Eestis.

Pakume laenu kõigile − eraisikutele, ettevõtetele, äriühingutele. Meie ettevõttes on laenu saamine lihtsam, sest asjaajamine võtab vähem aega kui suurtes pankades. Millal võtta laenu? Laenu võid vajada siis, kui sul on mõttes soetada kinnisvara, sul seisab ees suurem tervise või õppimisega seotud kulutus. Võib-olla soovid paremaks muuta oma elamistingimusi? Laenu abil saad oma unistused teoks teha.

Laenusoov võib olla sul ka siis, kui plaanid asutada oma ettevõte. Üsna tõenäoliselt vajad sa selle käivitamiseks algkapitali. Ehital Krediit annab laenu eraisikutele kui ka firmadele, aidates igal oma kliendil säilitada mõistlikku laenukoormust.

Võimalik, et oled aga hoopis olukorras, kus sinu senine laen või laenud käivad sulle üle jõu, piirates sinu igapäevast rahalist vabadust. Võimalik, et oled võtnud laenu lühikese perioodi peale ja selle intress võib olla üsna kõrge. Kui sa tunned, et senine laen või laenud käivad sulle üle jõu ja sa soovid paindlikumat maksegraafikut või pikemat laenuperioodi, aitab Ehital sinu laenu refinantseerida. Meie refinantseerimislaenud on paindlikud ja keskendume siin põhjalikult igale laenuvõtjale eraldi. Refinantseerime laene madalama intressiga, võrreldes teistest finantsasutustest võetud kohustustega.

Täida laenutaotlus ja saadame sulle laenupakkumise ühe päeva jooksul. Pakume igale kliendile personaalset lahendust ja paindlikke tingimusi. Tuleme sulle vastu ka siis, kui sinu senine sissetulek peaks muutuma. Ka sel juhul leiame sulle parima võimaluse laenu tagasi maksmiseks.

Kui soovid taotleda laenu kinnisvara tagatisel, siis täida interneti leheküljel olev vorm. Laenu saad taotleda ka laenukalkulaatori kaudu. Laenu taotlemiseks ei ole kohe vaja esitada kinnisvara hindamisakti. Kui see on juba olemas, saada hindamisakt meie e-postile info@ehital.ee

Pärast taotluse esitamist võtab sinuga ühe tööpäeva jooksul ühendust meie laenunõustaja, kes küsib vajadusel lisainfot ja selgitab edasisi toiminguid.

Kodulaen

on hea lahendus teadlikule inimesele, kes soovib osta uut eluaset või ehitada kodu. Kodulaenu on mõttekas taotleda siis, kui soovid oma eluaset põhjalikumalt renoveerida, elamistingimusi parendada või unistad uuest ja moodsast ning energiasäästlikust eluasemest. Kodulaen on hüpoteeklaenu alaliik, mille käigus seatakse ostetavale varale tagatis. Kodulaenu puhul on tagatiseks Eestis asuv elukondlik kinnisvara ehk korter, eramu, ridaelamu või suvila. Kasuta kodulaenu makse arvutamiseks kodulaenu kalkulaatorit ja loe kodulaenu taotlemise tingimustest, mida pakub sulle Ehital Krediit.

Kodulaen tagatisega

Kodulaenu võttes peaksid sa teadma, et kodulaen on hüpoteeklaenu alaliik ja sellele seatakse tagatis. Seatud hüpoteek annab piisava kindluse laenuandjale, kui laenusaajal peaksid tekkima raskused laenu tagasimaksmisega. Samuti on kodulaenule seatav tagatis kindlustundeks laenuandjale ka siis kui sinu laenu tagasimaksevõime peaks kaduma.

Kodulaenu kalkulaator

Kodulaenu kavandades mõtle läbi, milline on selle kogusumma, mida sa soovid kodu soetamiseks välja käia. Edasi kalkuleeri oma igakuise laenumakse suurust, mis võiks sulle kodulaenu tasudes olla jõukohane. Võimalik, et kodulaenu puhul sulle kasulikum pisut väiksem kuumakse, mis võimaldab sul tasuda igakuiselt ka muid kulusid. Arvuta oma laenu suurus ja igakuine laenumakse välja kodulaenu kalkulaatoris.

Kodulaenu intress

Väiksemat kuumakset ja madalamat hüpoteeklaenu intressi saad kavandada kui plaanid kodulaenu võtta pikema aja peale. Kodulaenu kogusuuruse ja igakuise makse väljaarvutamiseks jälgi ka sellelt makstavat intressitasu, kasutades selleks kodulaenu kalkulaatorit. Tõenäoliselt on lühemaajalise laenu eest makstav tasu ehk kodulaenu intress kõrgem kui pikaajalisemal laenul. Konsulteeri selleks meie laenunõustajaga ja leiame sulle sobivaima lahenduse.

Kuidas saada kodulaenu

Ehital Krediit pakub sulle häid ja paindlikke tingimusi kodulaenu saamisel. Meie pakutav laenusumma moodustab üldjuhul kuni 65% tagatiseks pakutava kinnisvara turuväärtusest, sõltudes muidugi ka sinu kui laenuvõtja maksevõimekusest ja sissetulekust. Kui sul on võimalus ostetavale kinnisvarale seada lisatagatis, saame vähendada sinu omafinantseeringu osa või muuta maksegraafikut paindlikumaks. Meie laenuintress on 9% kuni 14% ja laenulepingu periood 6 kuust kuni 20 aastani. Tule oma sooviga meie laenunõustaja juurde või täida laenutaotlus meie kodulehel ja me võtame sinuga kohe ühendust. Juhul kui sul juba on olemasoleva kinnisvara kohta hindamisakt, võid selle saata meile e-postiga või võtta kaasa kui tuled meie laenunõustaja juurde.

Hüpoteeklaenu kalkulaator

Võib-olla sa ei soovigi endale soetada kodu vaid hoopis maamaja või unistad sellest, et taastada suguvõsale kuulunud talu. Kodu väikelinna või maale on kindlasti võimalik osta, kuid tavapäraselt on laenuandja poolt  küsitav omaosaluse määr siin kõrgem. Just siin tuleb sulle appi hüpoteeklaen, mis just on mõeldud kinnisvara ostmiseks. Arvuta oma soov läbi hüpoteeklaenu kalkulaatoris ja tutvu hoolega meie hüpoteeklaenu tingimustega.

Hüpoteeklaenu tingimused

Kui laenu taotlejal puudub sissemakseks vajalik summa või soovib ta hoopis paindlikumat laenumakset, võidakse laenu tagatiseks seada ka kaks hüpoteeki korraga. Sellisel juhul seatakse lisatagatis juba olemasoleva kinnisvara näol. Mõtle hoolega läbi, milliseid tagatisi on sul võimalik oma hüpoteeklaenule seada. Tutvu selleks hoolega hüpoteeklaenu tingimustega, hüpoteeklaenu intressiga ja arvuta oma laenusoov läbi hüpoteeklaenu kalkulaatoris.

Kõige soodsam intress on tavaliselt tagatud pikaajalisel hüpoteeklaenul, sest siis on ka laenuandja risk madalam. Kallima intressiga on tagamata hüpoteeklaenud, mis sobivad rohkem ootamatute väljaminekute katmiseks.

EhitalKrediit pakub sulle hüpoteekaenu tingimusteks pakub oma sulle paindlikke ja personaalseid tingimusi, kus laenusumma suurus on kuni 65% tagatiseks oleva kinnisvara turuväärtusest. Lisatagatise olemasolul on laenusumma kuni 100%. Sul on võimalus taotleda laenupuhkust ettenägematute olukordade puhul. Laenulepingu periood on alates 6 kuust kuni 20 aastani.

Kodulaenu taotlemine

  • Pakume klientidele häid ja paindlikke tingimusi
  • Laenusumma moodustab üldjuhul kuni 65% tagatiseks pakutava kinnisvara turuväärtusest ning sõltub ka laenuvõtja sissetulekust
  • Lisatagatise korral on võimalik vähendada sinu omafinantseeringu osakaalu
  • Laenuintress on 9% kuni 14%
  • Hüpoteegi seadmisega seotud kulud (riigilõiv ja notaritasu) ning lepingutasu saad soovi korral tasuda laenusummast
  • Laenulepingu periood on 6 kuust kuni 20 aastani

Laen on enamasti rahaline võlakohustus, millel on kaks osapoolt − laenuandja ja laenusaaja. Nende kahe osapoole vahel sõlmitakse leping, kus laenusaaja on kohustatud laenuandjale laenusumma tagastama kindlaks määratud tingimustel. Enamasti on laen tähtajaline. Laen võib olla tagatud või tagatiseta. Tagatisega laen on selline laen, mille puhul laenuandja annab laenu vara (kinnisvara, auto, väärtpaberid, tootmishooned, seadmed vm) tagatisel. Laenu andmisel määratakse intress, see on laenu kasutamise eest makstav tasu. Laenu intressimäär võib olla erinev, eri liiki laenudel võib olla kõrgemaid või madalamaid intresse.

Ehital on vastutustundlik krediidiettevõte, kes pakub laene kinnisvara tagatisel nii eraklientidele kui ka ettevõtetele. Meie portfelli kuuluvad: kinnisvaralaen, hüpoteeklaen, kodulaen, eluasemelaen ja laenu refinantseerimine. Pakume paindlikel tingimustel laenu ka alustavatele ettevõtetele, teades, et oma äri alustamine nõuab suuri kulutusi.

Hüpoteeklaen ja kinnisvaralaen on peamiselt mõeldud suuremate kulutuste kandmiseks nagu auto ostmine, ravikulude katmine või eluaseme ulatuslikum remont. Kodulaen ja eluasemelaen on mõeldud peaasjalikult kinnisvara ja kodu soetamiseks või ehitamiseks. Refinantseerimine on toode, kus me pakume mõne teise krediidiasutuse laenu ülesostmist kinnisvara tagatisel.

Ehital Krediit pakub sulle laenu soodsama intressiga kui teised pakkujad Eestis. Pakume laenu kõigile − eraisikutele, ettevõtetele, äriühingutele. Refinantseerime laene madalama intressiga võrreldes teistest finantsasutustest võetud kohustustega.

Meie ettevõttes on laenu saamine lihtsam, sest asjaajamine võtab vähem aega kui suurtes pankades. Täida laenutaotlus ja saadame sulle laenupakkumise ühe päeva jooksul. Pakume igale kliendile personaalset lahendust ja paindlikke tingimusi.

Mis on hüpoteek?

Hüpoteek on kinnisvarale või kinnisasjale notari poolt seatud pant. Kinnisvara omanik peab oma kinnisasjale hüpoteegi seadma peamiselt siis, kui ta soovib saada mõnelt krediidiasutuselt laenu. Laenuandja seisukohast on hüpoteek vajalik, tagamaks laenu korrektset tagasi maksmist. Seatud hüpoteek annab piisava kindlustuse laenuandjale, kui laenusaajal peaksid tekkima raskused laenu tagasimaksmisega. See tähendab, et halvima stsenaariumi puhul, kui laenu ei suudeta tagasi maksta, tekib laenuandjal õigus kinnisvara kohtutäituri poolt sisse nõuda.

Mis on Hüpoteeklaen?

Nagu juba eelnevalt mainitud sai, siis hüpoteegi seadmist kasutatakse selleks, et taotleda endale hüpoteeklaenu. Hüpoteeklaenusid on väga mitmesuguseid. Kõige tuntum hüpoteeklaen on ilmselt kodulaen. See on laen, mis on mõeldud kinnisvara ostmiseks ning sellele samale kinnisvarale, mida ostetakse seatakse ka hüpoteek. Vahel kui laenu taotlejal puudub sissemakseks vajalik raha seatakse ühe laenu tagatiseks kaks hüpoteeki korraga ehk krediidiasutus nõuab lisatagatist juba olemasoleva kinnisvara näol. Kodulaen ei ole ainus hüpoteeklaen. On olemas ka mitmesuguseid väiksemaid laene, kus tagatiseks on juba olemasolev kinnisvara ning raha kasutusvaldkond ei ole niivõrd piiratud, kui seda on tavalise kodulaenu puhul. Ehital krediidi portfellis on sellised tooted näiteks: Kinnisvaralaen ja Hüpoteeklaen.

Mida peaksin teadma enne laenu võtmist?

Tavaliselt kontrollivad krediidiasutused eelnevalt järgmiseid asju:
1. Kas 6 kuu sissetulek on piisav ja stabiilne
2. Olemasolevad varalised kohustused sealhulgas regulaarsete finantskohustuste suurus
3. Kui suur summa läheb igakuistele väljaminekutele: sideteenused, kommunaalid, järelmaksud jms
4. Ega ei tegeleta suuremas koguses õnnemängudega
5. Varasemate maksekohustuste, sealhulgas, finantskohustuste täitmine
6. Laenulepingust tulenevate rahaliste kohustuste võimaliku suurenemise mõju

Need punktid võivad varieeruda asutusest asutusse, kuid tavaliselt on taustakontroll mingisugune kombinatsioon nendest punktidest. Lisaks tuleb kindlaks teha, et kinnisvara, mida soovitakse hüpoteegiga koormata, ka selleks sobib ja on piisavalt likviidne. Kinnisvara sobivuse kindlaks tegemiseks tellitakse tavaliselt hindamisakt kutselise hindaja poolt. Selleks, et hüpoteeki seada, peate tõestama, et te olete selle kinnisvara omanik ning et konkreetne kinnisvara ei ole hetkel juba panditud. Hüpoteegi seadmise leping vormistatakse notari juures.