Kui oled plaaninud võtta laenu, puutud kindla peale kokku ka intressidega. Sind kui laenuvõtjat huvitab kõige rohkem see, milline on sinu jaoks soodsaim laen ja see sõltub suurel määral just intressidest. Lihtsalt öeldes on intress laenu eest makstav tasu. Muidugi kaasneb laenu võtmisel veel teisi kulusid – näiteks tasu lepingu sõlmimise eest, notaritasu ja riigilõiv kinnisvaraga tagatud laenude puhul jm. Laenu perioodi ja tagasimakseid silmas pidades on seega olulisemad tegurid intress ja krediidi kulukuse määr, mis mõjutavad sinu laenu kulukust.

Kindlasti oled kursis sellega, et on odavamaid ja kallimaid laene, see tähendabki eelkõige erinevat intressimäära. Lähtuvalt intressist saadavad laenuandjad sulle ka erinevaid laenupakkumisi. Millest siis laenuintressi arvutamisel lähtuda?

Kõige esimene asi, mida peaksid teadma, on see, et laenuintressi arvutatakse laenu jäägilt. Laenu jääk on laenu põhiosa hetkeseis.

Laenulepingu sõlmimisel pead kindlasti jälgima ka seda, kas laenul on fikseeritud või muutuv intress. Jah, see on keeruline teema, kuid lõpuks oled sina laenuvõtja ja intressimäärast sõltub see, kas võetud laen on sulle rohkem või vähem kulukas.

Kui laenul on fikseeritud intress, siis lepitakse see kokku laenu võtmisel ja laenu tagasi makstes see ei muutu.

Fikseerimata intressimäär, ehk muutuv intress lepitakse enamasti kokku pikaajaliste laenude puhul, mis on kinnisvaraga tagatud. Sel juhul on laenulepingus kirjas baasintress, näiteks kuue kuu Euribor (Euroopa pankade omavahelise laenamise keskmine intressimäär) ja marginaal.

Baasintressile lisanduv marginaal on tundlik tegur, mis arvutatakse konkreetselt sinu kui laenuvõtja varasema maksekäitumise, laenule antud tagatiste ja muude näitajate põhjal.

Kui oled võtnud fikseeritud intressiga laenu, siis tähendab see, et tasud igakuiseid laenumakseid intressiga, mis näiteks viie, kümne või enama aastaga ei muutu, sõltumata sellest, kui palju selle perioodi jooksul muutub Euribor. Teatud mõttes on fikseeritud intress sinu kui laenuvõtja jaoks kaitse. Kui aga baasintress aja jooksul hoopis langeb, tasud sina ikka oma laenult nii suurt intressi kui see oli laenulepingut sõlmides kokku lepitud.

Krediidi kulukuse määr väljendab laenusaajale laenu kasutamisest tulenevate kulude koormust aastas. Lühidalt öeldes krediidi kulukuse määra kalkuleerimisel võetakse arvesse muud laenuvõtmisega kaasnevad kulud nagu näiteks lepingutasu jne. Krediidi kulukuse määra arvutamisel lähtub laenuandja Eesti Vabariigi Rahandusministri poolt kinnitatud valemist.

Nüüd sa siis tead, et sa pead teadma, kas tegu on fikseeritud või muutuva intressiga ehk baasintressi ja marginaaliga ning kui suured on muud kulud, mis on seotud laenulepingu sõlmimisega.
Internetis on saadaval laenu- ja intressi kalkulaatorid, ometi on laenuintressi arvutamine keeruline.

Millest siis alustada?

Kõige targem on siin küsida pakkumisi erinevatelt finantsasutustelt ja neid omavahel võrrelda. Meie soovitame sul nõu pidada EHITAL Krediit laenuhalduriga, kes orienteerub nii finantsturgude hetkeseisus kui ka nende pikaajaliste arengute suhtes. Kõik need asjaolud puudutavad sind kui laenuvõtjat lühemas või pikemas perspektiivis ja siin saad sa suure tõenäosusega parima laenupakkumise.

Kõige soodsam intress on enamasti tagatud pikaajalisel laenul, sest siis on ka laenuandja risk madalam. Kallima intressiga on tagamata laenud, mis sobivad rohkem ootamatute väljaminekute katmiseks.
Ehital Krediit pakub igale oma kliendile võimalikult soodsamat kodulaenu ja eluasemelaenu intressi. Meie keskmine kodulaenu intress on 10% ja 14 % vahel. Ka hüpoteeklaenu puhul pakume samas suurusjärgus intressi, see on 10% ja 14% vahel. Võid meid julgelt oma rahaasjades usaldada!

Kinnisvaraturg kogub aina suuremaid tuure ja võib-olla mõtled sinagi, et viimane aeg oleks osta või ehitada endale kodu. Järgmine küsimus on, kust saada laenu? Loomulikult tuleb sulle appi Ehital Krediit.

Meie ettevõtte eluaseme- või kodulaenuga saad osta või ehitada endale kodu või soetada isikliku sõiduvahendi. Võib-olla unistad sa hoopis vaba aja sisukamast veetmisest ja sellega seoses heast jalgrattast, tipptasemel spordivarustusest või veesõidukist? Meie pakume sulle erinevaid laenutooteid, et saaksid ellu viia oma unistused ja soovid.

Sinu mõtted, kust saada laenu, võivad olla ka sellega seotud, et tasuda õppimise eest, katta reisikulud või saada heatasemelist raviteenust. Selliste väljaminekute jaoks pakub Ehital Krediit sulle kinnisvara tagatisel laenu.

Viimase aasta pingeline periood ja paljude majandusharude seiskumine on toonud kaasa finantsmuresid nii eraisikutele kui ettevõtetele. Keerulise olukorra üleelamiseks on esimene küsimus, kust saada laenu? Ehital Krediit pakub laenu ka eraisikutele, kellel on maksehäireid. Samuti pakume laenu maksehäirega ettevõtetele või kui ettevõttel on tekkinud muid likviidsusprobleeme. Maksehäirete puhul saame oma kliente nõustada ja pakkuda vajadusel seniste laenude refinantseerimist. Laenu refinantseerimist on mõistlik kasutada kõikvõimalike kõrge intressiga laenude puhul, näiteks kiirlaenud või autolaenud, kus tagasimakse tähtajad on lühikesed. Makseraskuste ja maksehäirete puhul võib klienti üsna kiiresti tabada ka viivis või leppetrahv, mis tekkinud olukorda veelgi lootusetumaks muudab. Ehital Krediit käsitleb refinantseerimise puhul erinevaid laenukulusid tervikliku paketina, mis lisab mugavust igakuisel arvepidamisel ja jooksvate kulude katmisel.

Ehital Krediit pakub sulle võimalust laenu saada ka käendaja toel. Laenu käendus on käendaja antud lisatagatis ehk kinnitus selle koha, et käendaja vastutab käendatava isiku laenukohustuse eest. Sinu laenul võib ka olla mitu käendajat, sel juhul vastutavad nad sinu laenu eest võrdsetel tingimustel. Laen käendajaga on laenu andjale lisagarantiiks, et kui laenuvõtja ei saa mingil põhjusel täita oma tagasimakse kohustusi, on käendaja või käendajad kohustatud laenu tasuma.

Ehital Krediit pakub laene, mille tähtaeg on alates 6 kuust kuni 20 aastani. Pakume kiireid, paindlikke ja professionaalseid lahendusi nii era- kui juriidilistele isikutele, kinnisvara tagatisel laene, s.h käendaja toel, refinantseerime laene ja pakume hüpoteeklaene. Pakume laene ka maksehäiretega isikutele ning ettevõtetele. Laenu võivad taotleda kõik Eesti kodanikud, Eesti Vabariigis alaliselt elavad eraisikud ning Eestis registreeritud ettevõtted.

Kaalume sinu soove põhjalikult ja leiame üheskoos laenulahenduse. Kui sa mõtiskled selle üle, kust saada laenu, pöördu julgelt meie laenuhalduri poole.

Sul on mõte, plaan või kindel kava oma unistus ellu viia. Selle plaani hind on aga niisugune, et oma jõududega sa hakkama ei saa ja sa tahaksid laenu võtta. Internet on täis erinevaid laenukalkulaatoreid, kuid reaalne elu toob sind ikka laenuandja juurde küsimusega: kui palju ma laenu saan? Laenusumma sõltub sinu sissetulekust, maksevõimekusest, tagatavast varast, sellest, millist tüüpi laenu sa soovid ja milleks.

Paljud pangad pakuvad tänapäeval tagatiseta laenu. Need on kõrgema intressiga lühiajalised laenud, mõeldud üldjuhul kiireloomuliseks, näiteks auto ostuks, remondiks, õppimis- või ravikuludeks, reisiga seotud väljaminekuteks. Pikemaajalised laenud on enamasti mõeldud kinnisvara soetamiseks, olgu siis olemasoleva paremaks muutmise või hoopis uue, suurema ja moodsama kodu ostmise eesmärgil. Kui palju siis laenuandjalt laenu saab?

Kindlasti pead sa teadma, et erinevad pangad annavad laenu erinevatel tingimustel. Suurte pankade asjaajamine on pikaldane ja kalkuleeriv. Võimalik, et sulle öeldaksegi jah, aga laenusumma, mida sa soovid, ei ole piisav või soovib pank omaosalust, mida sul ei ole võimalik välja käia. Ei ole sage, et tuleb ette ka äraütlemisi. Kuidas siis saada laenuandjalt soovitud summat laenu?

Ehital Krediit pakub sulle laenu hoopis paindlikumatel tingimustel. Oleme väike krediidiasutus, meie asjaajamine on kiire ja jõuame põhjalikult süveneda kõikide klientide soovidesse. Võimalik, et oled juba proovinud laenu saada mitmest erinevast suuremast pangast, võtnud pakkumisi, võrrelnud intresse ja laenutingimusi, aga ikkagi tundub, et need ei ole sulle jõukohased. Kas siis loobuda oma soovidest, uuest autost või eluasemest või püüda ikkagi leida lahendus?

Ajal, mil suured pangad on aina karmistanud oma tingimusi, on Ehital Krediit töötanud selle nimel, kuidas leida oma klientidele veelgi paindlikumaid lahendusi. Meie suudame sulle pakkuda laenutingimusi, maandades sinu riske selliselt, et sinu igakuine rahaline olukord püsib kindel ega kuku suure laenukoorma ees kokku.

Sageli tuleb ette olukordi, kus klient arvutab oma laenuvõimekust üksnes igakuise sissetuleku põhjal, unustades, et tal võib olla ka kinnisvara, mida saab seada laenu tagatiseks. Tagatise korral on võimalik laenu hoopis teisiti kavandada – kas siis väiksema kuumakse või pikema perioodi peale või mõlemat.

Ehital Krediit annab mitmesugust laenu. Meie portfelli kuulub kinnisvaralaen, hüpoteeklaen, kodulaen, eluasemelaen ja laenude refinantseerimine. Hüpoteeklaen ja kinnisvaralaen on peamiselt mõeldud suuremate kulutuste kandmiseks nagu auto ostmine, ravi või remont. Kodulaen ja eluasemelaen on mõeldud peaasjalikult kinnisvara ja kodu soetamiseks või ehitamiseks.

Ehital Krediit eluaseme- või kodulaenuga saab osta ja ehitada kodu. Hüpoteeklaen ehk kinnisvaralaen on laen kinnisvara tagatisel, mille puhul me laenuraha kasutamiseks piiranguid ei sea. Laenude tähtaeg on alates 6 kuust kuni 20 aastani. Meie poole pöördudes ei pea sa mõtlema ainult sellest, kui palju sa laenu saad. Meie püüame sulle leida võimalikult paindlikke ja professionaalseid lahendusi. Pakume laenu nii eraisikutele kui ka juriidilistele isikutele. Laenu võivad taotleda kõik Eesti kodanikud, Eesti Vabariigis alaliselt elavad eraisikud ning Eestis registreeritud ettevõtted.

Laenusumma moodustab üldjuhul kuni 70% tagatiseks pakutava kinnisvara turuväärtusest ning sõltub ka sinu kui laenuvõtja sissetulekust. Lisatagatise korral on võimalik vähendada sinu omafinantseeringu osa. Võimalik, et saame sulle pakkuda hoopis soodsamat laenu või tingimusi. Täida laenusoov, tule Ehital Krediit laenunõustaja juurde ja arutame. Sinu mure, kust ja kui palju sa laenu saad on lahendatav!

Laenu refinantseerimine on ühe või mitme laenu toomine uue laenuhaldaja alla selliselt, et uus laenuandja tasub senised laenud ja sõlmib sinuga uue laenulepingu.

Tarbimislaen, krediitkaart, kiirlaen võib juhtuda, et oled oma laenuvõimekust üle hinnanud ja igakuiselt nende kõigi eest tasudes ei jää järele peaaegu midagi. Peale selle on lühiajalised laenud tihtipeale küllalt kõrge intressi ja laenuhalduskuludega. Nii juhtubki, et maadled kuust kuusse sellega, kuidas ülejäänud jooksvaid kulusid tasuda. Selline olukord survestab nii vaimselt kui ka füüsiliselt, kuna sa ei suuda enam hinnata oma rahalist seisu. Kui kiirlaenude või muude halbade laenude tagasimaksetega tekib hilinemisi või maksehäireid, langetab see omakorda sinu krediidivõimekust. Surnud ring?

Sellisest olukorrast on võimalik välja tulla. Appi tuleb refinantseerimine, mida pakub Ehital Krediit. Meie liidame sinu olemasolevad laenud kokku ja tagastame need laenuhaldajatele. See ongi laenu refinantseerimine. Protsessi käigus sõlmime sinuga uue laenulepingu ja koostame sinu maksevõimekust arvestava tagasimaksegraafiku uuele laenule. Nüüd on sul üks laen, mis on varasemate laenude kogusumma. Sul ei ole enam vaja maksta mitmele laenuandjale haldus- ja lepingutasusid, mis säästab sinu jooksvaid kulusid.

Pakume sulle laenu tagasimakseks pikemat ajaperioodi ja madalamat intressi. Nii tekib sul uus reserv igakuiseks toimetulekuks ja sa saad oma rahaasjad taas kontrolli alla.

Kui sul on mitu laenu või sul on tunne, et oled võtnud sellise laenu, mis ei ole sulle tingimustelt soodne, liida oma igakuised laenukohustused kokku. Võta aega ja süvene oma laenudega seotud lisakuludesse – kui suur on igakuine intress, laenu haldustasu, lepingutasu ja vaata, mida erinevad laenud sulle kokkuvõttes maksma lähevad. Nüüd on mõtlemise koht – võib-olla tasub need laenud refinantseerida. Juhul kui otsustad refinantseerimise kasuks, pöördu Ehital Krediit laenunõustaja poole. Arutame, kuidas sulle kõige tasukohasemad ja soodsamad tingimused luua ja milline oleks sulle sobiv uus, optimaalne laenumakse. Ühe laenuga, mis on sulle jõukohane ja mida suudad korrektselt tagasi maksta, kasvab ka sinu krediidivõimekus.

Ehital Krediidi laenutaotluse saad esitada meie kodulehelt. Ole oma raha peremees!

Krediit ehk laen on võlgu antud raha, mille kohaselt laenuandja annab raha laenusaajale. Krediit on paindlik viis tasuda ostetavate asjade eest ühekorraga, võimaldades soovitud ese või kinnisvara välja osta ning tasuda seejärel kogu laenusumma krediidiasutusele pikema perioodi vältel igakuiste maksete kaupa.

Krediidi kaudu tekib laenusaajal (deebitoril) kohustus laenuandjale (kreeditorile) maksta raha kokkulepitud tähtajaks tagasi, tasudes sellelt intressi. See on tasu laenuandjale krediidi ehk laenu andmise eest. Krediidi intressimäär on enamasti laenulepingus kokku lepitud. EHITAL KREDIIT pakub laenu väga soodsa intressiga, kuna meie ettevõttel on pikaajaline  krediidivõimekus.

Krediiti võib vajada nii eraisik kui ka ettevõte. EHITAL KREDIIT pakub eluaseme- või kodulaenu, millega saab osta ja ehitada kodu, tasuda suurema ostu, näiteks auto eest, finantseerida õpingu- või ravikulusid. Ettevõtted ehk juriidilised isikud võivad vajada krediiti oma majandustegevuse laiendamiseks, investeerimiseks või tootmisseadmete soetamiseks.

Krediidi saamiseks sõlmime oma kliendiga lepingu, mille kohaselt laenuandja kohustub andma raha krediidisaajale − isikule või ettevõttele teatud tingimustel. Laenule seatakse tagatis. EHITAL KREDIIT pakub krediiti kinnisvara tagatisel, mille puhul krediidi kasutamiseks piiranguid ei seata.

Krediiti võib anda pikemaks või lühemaks perioodiks. Milline laenuperiood oleks just soovitava krediidi puhul parim, selgub juba EHITAL KREDIIT laenunõustajaga konsulteerides. Meie ettevõttes on krediidi tähtaeg alates 6 kuust kuni 20 aastani. Pakume kiireid, paindlikke ja professionaalseid krediidilahendusi nii eraisikutele kui ka juriidilistele isikutele. Krediiti võivad taotleda kõik Eesti kodanikud, Eesti Vabariigis alaliselt elavad eraisikud ning Eestis registreeritud ettevõtted.

EHITAL KREDIIT järgib krediidiandmisel Eesti seadusi, häid tavasid ja vastutustundliku laenamise põhimõtet. Meie põhimõte krediidi andmisel on pakkuda rahaliste kohustuste võtmisel parimaid lahendusi, olles seejuures paindlik ja arvutada oma klientide jaoks välja mõistlik laenukoormus.

Meie krediidiportfelli kuuluvad kinnisvaralaen, hüpoteeklaen, kodulaen, eluasemelaen ja laenude refinantseerimine. Pakume häid krediidivõimalusi ka startivatele ettevõtetele, sest äri alustamise protsessis on investeeringud firma arendamise vältimatu osa.

EHITAL KREDIIT pakub laene soodsama intressiga kui enamik krediidiandjaid. Meie ettevõttes on krediidi saamine lihtsam ja asjaajamine võtab vähem aega. Täida laenutaotlus ja saadame sulle laenupakkumise ühe päeva jooksul. Pakume igale kliendile personaalset krediidilahendust ja paindlikke tingimusi.