Kuidas arvutada laenu kuumakset

Kui sa soovid võtta laenu ja teada saada laenu kuumakset, peaksid tegema natukene arvutusi ja kodutööd. Muidugi on kõige lihtsam laenu kuumakset arvutada laenukalkulaatori abil, aga ennekõike peaksid sa teadma, mida ja millest arvutada. Kalkulaatori abil saad arvutada maksimaalse laenusumma ja just sinule sobiva kuumakse. Samas peaksid sa laenumakse sisse arvestama ka laenu aastaintressi ja krediidi kulukuse määra või küsima seda laenuandjalt otse.

Laenu kuumakse arvutamisel on sul oluline teada veel laenu perioodi ning seda, kas tegemist on annuiteetlaenuga või laenuga, mille tagasimaksed toimuvad võrdsetes põhiosades. Kõikidest nendest üksikasjadest sõltub sinu laenu kuumakse arvutamine.

Esimene asi, mida sa peaksid laenu kavandades hindama on krediidi kulukuse määr. Sellest sõltub sinu maksimaalne laenusumma kui ka laenu kuumakse arvutamine. Lisaks peaksid sa teadma, milline on sinu laenuintress, sest sinu laenu tagasimakse ja intress arvutatakse laenujäägilt.

Kui su laenusoov on seotud hüpoteeklaenuga, ehk sellise laenuga, mis antakse välja kinnisvara tagatisel, peaksid sa oma maksimaalse laenusumma ja igakuise kuumakse välja arvutamiseks kasutama hüpoteeklaenu kalkulaatorit. Hüpoteeklaenu kalkulaator annab sulle võimaluse välja arvutada laenu kestvuse ja laenumakse suuruse. Oma võimalusi kaaludes saad hüpoteeklaenu kalkulaatoril pikendada või vähendada laenumakse perioodi ja laenumakse suurust, et maksimaalne laenusumma ja kuumakse suurus põhjalikult läbi kaaluda. Soovi korral saad hüpoteegi seadmisega seotud kulud nagu riigilõiv, notaritasu ja lepingutasu maksta laenusumma arvelt.

Kõiki laenukalkulaatoreid kasutades jälgi, kas kuumakse arvutamisel on kalkulaatoris sisse arvestatud laenuintress, laenu kogusumma, laenu kuumakse ja loomulikult ka periood, millise aja peale laenu võetakse. Need arvutused võivad sulle keerulisena näida. EHITAL KREDIIT tuleb sulle siin appi.

Meilt saad teada, kui suure laenusumma sa saaksid laenata koos mõistliku, just sulle sobiva kuumaksega ning mis on selle laenu kulukus sulle aastate lõikes. Laenukalkulaator ei pruugi sulle nendes küsimustes alati vastuseid anda, seepärast soovitame sul pöörduda OÜ Ehital Krediit poole. Meilt antav laenusumma moodustab üldjuhul kuni 70% tagatiseks pakutava kinnisvara turuväärtusest ning sõltub ka sinu kui laenuvõtja sissetulekust. Saame sulle laenu pakkuda tähtajaga 6 kuud kuni 20 aastat. Meie eesmärgiks on pakkuda sinu vajadusi arvestavaid lahendusi, olla paindlik ja leida just sinu võimalusele välja arvutatud sobiv laen ja kuumakse.