Õnnetus ei hüüa tulles

Laenu võtmine on pikaajaline kohustus. Laenu tagastamine ei käi tavaliselt kuude, vaid aastate jooksul. Kahjuks ei ole meile tuleviku ette nägemise võimet ning võib juhtuda, et laenu tagasimaksmise perioodil juhtub midagi meie või meie sissetulekuga. Seevastu laenuusaldaja soovib oma raha tagasi, olenemata muutunud maksevõimest ning kui laenu õigeaegselt tagasi ei maksta, lisanduvad kõikvõimalikud leppetrahvid ja viivised. Sellisel juhul peaks mõtlema laenu refinantseerimise peale.

Iga laen on kohustus

Parim viis igasuguste makseraskuste ning refinantseerimiste vältimiseks, on mõelda iga laenuotsus väga põhjalikult läbi. Teha riskianalüüs ning mõelda ka sellele, et mis juhtub siis, kui kaotate äkitselt töö või teiega juhtub õnnetus. Alati võiks olla olemas plaan B. Kui aga kõige mustem stsenaarium siiski realiseerub ning laenude osas on vaja midagi ette võtta, siis tasub sammud seada Ehital Krediidi poole.

Refinantseerida on mõtet lühikesi kõrge intressiga laene

Kui oled võtnud näiteks kiirlaenu ning oled kaotanud töö, või on sinuga juhtunud mõni õnnetus, siis saad selle kiirlaenu meie juurde ümber vormistada. Selleks saad kasutada Eesti Vabariigis asuvat kinnisvara. Sellise laenu puhul ei pea sul olema püsivat sissetulekut, kuid pead arvestama, et paned panti oma kinnisvara ning kui sul ei õnnestu jätkuvalt laenu tagasi maksta, siis võetakse antud kinnisvara sinult ära. Refinantseerida ei ole mõtet pikaajalisi kinnisvara- ja kodulaene, sest nende intressid on juba madalad ning maksetähtajad pikad. Lisaks on selliste laenude puhul kinnisvarale juba hüpoteek seatud.

Kuidas refinantseerimine käib?

Selleks, et oma laenud meile vormistada, pead kõigepealt täitma laenutaotluse, mille leiad meie kodulehelt. Laenutaotlusele ei pea kohe lisama kinnisvara hindamisakti, kuid selle olemasolul, võib selle kohe elektronposti kaudu meile toimetada. Lisaks soovime veel saada 6 kuu pangaväljavõtet, iga refinantseeritava laenu jääk ning võlausaldaja nimi ja laenude kogusumma. Peale nende andmete saamist võtab teiega ühendust meie laenunõustaja ning informeerib juba edasistest sammudest.