Hüpoteeklaen vs kodulaen

Hüpoteeklaen

Kodulaen

on hea lahendus teadlikule inimesele, kes soovib osta uut eluaset või ehitada kodu. Kodulaenu on mõttekas taotleda siis, kui soovid oma eluaset põhjalikumalt renoveerida, elamistingimusi parendada või unistad uuest ja moodsast ning energiasäästlikust eluasemest. Kodulaen on hüpoteeklaenu alaliik, mille käigus seatakse ostetavale varale tagatis. Kodulaenu puhul on tagatiseks Eestis asuv elukondlik kinnisvara ehk korter, eramu, ridaelamu või suvila. Kasuta kodulaenu makse arvutamiseks kodulaenu kalkulaatorit ja loe kodulaenu taotlemise tingimustest, mida pakub sulle Ehital Krediit.

Kodulaen tagatisega

Kodulaenu võttes peaksid sa teadma, et kodulaen on hüpoteeklaenu alaliik ja sellele seatakse tagatis. Seatud hüpoteek annab piisava kindluse laenuandjale, kui laenusaajal peaksid tekkima raskused laenu tagasimaksmisega. Samuti on kodulaenule seatav tagatis kindlustundeks laenuandjale ka siis kui sinu laenu tagasimaksevõime peaks kaduma.

Kodulaenu kalkulaator

Kodulaenu kavandades mõtle läbi, milline on selle kogusumma, mida sa soovid kodu soetamiseks välja käia. Edasi kalkuleeri oma igakuise laenumakse suurust, mis võiks sulle kodulaenu tasudes olla jõukohane. Võimalik, et kodulaenu puhul sulle kasulikum pisut väiksem kuumakse, mis võimaldab sul tasuda igakuiselt ka muid kulusid. Arvuta oma laenu suurus ja igakuine laenumakse välja kodulaenu kalkulaatoris.

Kodulaenu intress

Väiksemat kuumakset ja madalamat hüpoteeklaenu intressi saad kavandada kui plaanid kodulaenu võtta pikema aja peale. Kodulaenu kogusuuruse ja igakuise makse väljaarvutamiseks jälgi ka sellelt makstavat intressitasu, kasutades selleks kodulaenu kalkulaatorit. Tõenäoliselt on lühemaajalise laenu eest makstav tasu ehk kodulaenu intress kõrgem kui pikaajalisemal laenul. Konsulteeri selleks meie laenunõustajaga ja leiame sulle sobivaima lahenduse.

Kuidas saada kodulaenu

Ehital Krediit pakub sulle häid ja paindlikke tingimusi kodulaenu saamisel. Meie pakutav laenusumma moodustab üldjuhul kuni 65% tagatiseks pakutava kinnisvara turuväärtusest, sõltudes muidugi ka sinu kui laenuvõtja maksevõimekusest ja sissetulekust. Kui sul on võimalus ostetavale kinnisvarale seada lisatagatis, saame vähendada sinu omafinantseeringu osa või muuta maksegraafikut paindlikumaks. Meie laenuintress on 9% kuni 14% ja laenulepingu periood 6 kuust kuni 20 aastani. Tule oma sooviga meie laenunõustaja juurde või täida laenutaotlus meie kodulehel ja me võtame sinuga kohe ühendust. Juhul kui sul juba on olemasoleva kinnisvara kohta hindamisakt, võid selle saata meile e-postiga või võtta kaasa kui tuled meie laenunõustaja juurde.

Hüpoteeklaenu kalkulaator

Võib-olla sa ei soovigi endale soetada kodu vaid hoopis maamaja või unistad sellest, et taastada suguvõsale kuulunud talu. Kodu väikelinna või maale on kindlasti võimalik osta, kuid tavapäraselt on laenuandja poolt  küsitav omaosaluse määr siin kõrgem. Just siin tuleb sulle appi hüpoteeklaen, mis just on mõeldud kinnisvara ostmiseks. Arvuta oma soov läbi hüpoteeklaenu kalkulaatoris ja tutvu hoolega meie hüpoteeklaenu tingimustega.

Hüpoteeklaenu tingimused

Kui laenu taotlejal puudub sissemakseks vajalik summa või soovib ta hoopis paindlikumat laenumakset, võidakse laenu tagatiseks seada ka kaks hüpoteeki korraga. Sellisel juhul seatakse lisatagatis juba olemasoleva kinnisvara näol. Mõtle hoolega läbi, milliseid tagatisi on sul võimalik oma hüpoteeklaenule seada. Tutvu selleks hoolega hüpoteeklaenu tingimustega, hüpoteeklaenu intressiga ja arvuta oma laenusoov läbi hüpoteeklaenu kalkulaatoris.

Kõige soodsam intress on tavaliselt tagatud pikaajalisel hüpoteeklaenul, sest siis on ka laenuandja risk madalam. Kallima intressiga on tagamata hüpoteeklaenud, mis sobivad rohkem ootamatute väljaminekute katmiseks.

EhitalKrediit pakub sulle hüpoteekaenu tingimusteks pakub oma sulle paindlikke ja personaalseid tingimusi, kus laenusumma suurus on kuni 65% tagatiseks oleva kinnisvara turuväärtusest. Lisatagatise olemasolul on laenusumma kuni 100%. Sul on võimalus taotleda laenupuhkust ettenägematute olukordade puhul. Laenulepingu periood on alates 6 kuust kuni 20 aastani.

Kodulaenu taotlemine

  • Pakume klientidele häid ja paindlikke tingimusi
  • Laenusumma moodustab üldjuhul kuni 65% tagatiseks pakutava kinnisvara turuväärtusest ning sõltub ka laenuvõtja sissetulekust
  • Lisatagatise korral on võimalik vähendada sinu omafinantseeringu osakaalu
  • Laenuintress on 9% kuni 14%
  • Hüpoteegi seadmisega seotud kulud (riigilõiv ja notaritasu) ning lepingutasu saad soovi korral tasuda laenusummast
  • Laenulepingu periood on 6 kuust kuni 20 aastani